Vzhledem k velkému množství jsou ostatní fotky ze srazu umístěny na externích serverech - fota Kamily Šafaříkové ze čtvrtka ZDE a fota Michaely Severové a manželů Sojkových z pátku ZDE. Za fota všem děkujeme !!!

 

LETNÍ SRAZ ASS Kosičky

 

Ve dnech 5.–7.7. 2012 se měl uskutečnit v honitbě MS Kosičky letní výcvikový sraz členů sekce ASS. Vzhledem k tomu, že zájem o účast na této špringrařské akci projevili v hojné míře i majitelé jiných plemen, stal se z této akce sraz příznivců loveckých slídičů bez sebemenších rasových předsudků J.

Ve čtvrtek se do Kosiček sjelo 19 ASS, 7 AC, 1 WSS, 2 NK a 1 FCR a víc jak 30 jejich pánů! Pejsci byli rozděleni do třech skupin podle toho, co měli zájem jejich majitelé procvičovat. Ve skupině vedené Pepíkem Sojkou se trénovaly aportovací disciplíny podzimních zkoušek, skupina Renáty Tetřevové si nejprve zaslídila a po té se rovněž vrhla do aportů kachny  z hluboké vody, dohledávky pernaté a vlečky se srstnatou a poslední skupina vedená mnou a Milanem Křížem se po celé dopoledne pilně věnovala slídění, klidu po ráně, stopě živé zvěře, ochotě do vody, vodění na řemeni, jednoduše všem disciplínám zkoušek vloh.  Ve 13.oo jsme se všichni udoláni opravdu velice letním počasím sešli U Čápa, což je zařízení místních hasičů, abychom doplnili energii vydatným obědem. Po kávě a krátkém odpočinku jsme využili hasičskou nádrž k osvěžení čtyřnohých miláčků a potrénovali opět aport z vody, protože nás všechny  čekal další přesun do honitby a překvápko v podobě coursingové dráhy. Díky obětavosti Kamily Šafaříkové, její kamarádky Magdy Dzurkové a zejména pana Šafaříka , tatínka Kamily, si mohli  pejsci vyzkoušet tuto zajímavou sportovní disciplínu, která je pro lovecké psy jak ušitá na míru! Psi byli nadšení a i přes urputné vedro „honili střapec“ J a páníci se ve stínu obrovské vrby báječně bavili. Po coursingu následovalo další nezbytné osvěžení v Třesickém rybníku a pak už jsme se  vydali do Kladrub nad Labem, kde jsme měli pronajatou mysliveckou chatu . Od večerního táboráku nás sice vyhnal déšť a bouřka, ale dobrou náladu to nikomu nezkazilo a povídalo se na terase či ve společenské místnosti dlouho do noci.

 

 

 
     

 

 

 

 
     

 

Páteční vstávání nám zpříjemnila vůně kávy a koblih, o které se nám postaral báječný tým Milana Kříže. V 8.00 jsme vyrazili zase směr Kosičky, abychom se opět věnovali loveckému výcviku. Vzhledem k tomu, že někteří pejsci se druhého výcvikového dne již nezúčastnili, rozdělili jsme se pouze do dvou skupin. Pepík Sojka se se svojí skupinou nejprve věnoval disciplínám  zkoušek SVP. Kdo Třesický rybník zná, ví , jak velice těžký terén tam je, ale i přes to, se psi v jeho skupině poprali s větší či menší úspěšností se slíděním v rákosí i dohledávkou, na druhé straně rybníka pak s hledáním na hladině a aportem kachny z hluboké vody. Po důkladném vykoupání pak zbytek času věnovali opět nácviku vleček a dohledávkám. Moje skupina se vydala na louky a věnovala se jako první den disciplínám zkoušek vloh. Vzhledem k naprosto šílenému vedru, kdy se vzduch vůbec nehýbal, se nám bohužel nedařilo nalézt zvěř, která tam den před tím byla, ale pejskům to na náladě neubralo a vůdci byli šťastní, že to chození po lukách vůbec přežili J. Všichni jsme se už těšili na oběd, který tentokrát byl v mysliveckém zařízení u Třesického rybníka. Obklopeni neprostupným rákosem jsme si pochutnali na vepřové směsi s hranolkami servírované na porcelánu :-). Někteří účastníci se s námi po obědě rozloučili a ti nejvytrvalejší si v příjemném chládku užívali zasloužený odpočinek. Nikomu se nechtělo sednout do rozpálených aut. Kolem 16.00 hodiny jsme se přeci jen vydali na chatu do Kladrub a cestu si alespoň zpříjemnili zastávkou na zmrzlinu. Po nezbytné sprše a převlečení do čistého oblečení jsme se sešli u táboráku, kde už netrpělivě čekala moje dcera Adélka, která měla připravené soutěže. Za typy na tyto soutěže moc děkuju Kamile Šafaříkové! První soutěž měla název „Poznej svého psa!“ a majitel psa měl za úkol se zavázanýma očima, tj. po hmatu, vybrat ze třech nabídnutých pejsků toho svého (nesměl sahat na hlavu a na prut!). A druhá „Přivolání pejska za ztížených podmínek“. Pejsci museli přiběhnout ke svému pánovi po schodech vedle chaty , na kterých byli nastraženy nejrůznější pamlsky a žádný nesežrat. Srandy jsme si užili spousta a zejména vedoucí sekce ASS Pepík Sojků vynikal při první ze soutěží vynalézavostí, jak chudákovi, který hádal, úkol co nejvíc ztížit J.

Našich soutěží se zúčastnil i host pátečního večera, Pavel Šulcek (chovatel AC z Vejminku), kterému jsme úkol poznávání upravili. Pavel je rozhodčím z exteriéru a tak musel po hmatu určit, ze které chovatelské stanice je ten či onen kokr (podstrčili jsme mu i jednoho ASS a WSS) a přesvědčil nás , že je skutečný profík! J Po vyhlášení nejúspěšnějšího soutěžícího (kterým se stala Marcela Podrazilová se svojí kokřicí Máňou)jsme předali všem zúčastněným reklamní tašku s pamlsky od firmy Brit a perníkovou podkovu a mohli jsme se vrhnout na výborný guláš a volnou zábavu. Tu nám nemohl  pokazil ani výpadek elektrického proudu. Naopak na moudra rozdávaná Pavlem Šulckem a nejrůznější veselé příhody z pejskařského prostředí vyprávěné při svíčkách,  budeme všichni určitě dlouho a rádi vzpomínat!   
 

 

 
     

 

Na sobotní dopoledne byla naplánována jako poslední bod programu srazu návštěva hřebčína. První prohlídka však začíná v hřebčíně až od 11 hodin a i ti nejotrlejší z nás, kteří vydrželi na srazu až do sobotního rána, se už těšili domů. A tak jsme si udělali alespoň procházky kolem ohrad, abychom mohli říct, že víme, jak kladrubský bělouš vypadá a rozjeli jsme se ke svým domovům!

A protože se s námi účastníci srazu loučili otázkou, zda příští rok zas tato akce bude, můžu si dovolit napsat, že se nám sraz povedl. Velkou zásluhu na tom mají vedoucí jednotlivých skupin, kteří se obětavě věnovali vůdcům i pejskům , no a zejména pak Milan Kříž, který nám umožnil trénování v honitbě MS Kosičky, zajistil mysliveckou chatu v Kladrubech, sehnal dárky od sponzora a po celou dobu se nám staral se svým týmem o spokojenost  našich žaludků (v poli pojízdný bufet, dvakrát denně teplé jídlo a večer na chatě dobře vychlazené pivo!:-)). Za sebe i všechny účastníky srazu za VŠE moc děkujeme!!!!!

No a pokud budeme všichni  živi a zdrávi, rozhodně se těšíme příští rok na shledanou!!!!:-)))
Klára Tydlitová